panmojbogmoj

Idź do spisu treści

Menu główne

Rozdzial III - strona 15

Pan Mój Bóg Mój > Rozdzial III - KRÓLESTWO BOŻE > KRÓLESTWO BOŻE cz.2
 

Obj.2,16 dodano „długi” do „miecza ust”. Po co? Niewskazane jest takie dodawanie, bo miecz ust to nie żelazna broń, aby była długa czy krótka!
Obj.14,3
dołożono stwierdzenie „jak gdyby” nową pieśń mając na celu poddać wątpliwości, że to nie jest nowa pieśń, tylko „jak gdyby”. To jest manipulacja!
Obj.14,13
dodano „w jedności” z Panem, całkowita zmiana sensu. „Którzy w Panu umierają” czyli w Duchu Świętym, w Prawdzie, w Duchu Chrystusowym, w wierze w Pana Jezusa Zbawiciela. „A uczynki ich idą za nimi” przekręcono „wraz z nimi” . Iść z kimś, a iść za kimś to różnica! Celowo wprowadzono czytelnika w błąd! W takich zmianach też niewolnicy jehowy nie dostrzegli kolosalnej różnicy np.
Obj.20,6; 22,14
„Błogosławiony” to nie jest to samo co „szczęśliwy”. Może być człowiek szczęśliwy, ale to wcale nie znaczy, że jest on błogosławiony!
Obj.19,16
„Na biodrze” to nie to samo co „na udzie”. Czy nie widać różnicy? Biodro i udo to dwie różne części nogi!
Obj.19,13
„Zmoczoną” mieć szatę a „spryskaną” to też różnica!
Iz.63,2
Skąd ta czerwień Twojej szaty. A Twoje odzienie jak u Tego, który wytłacza wino w tłoczni. Tłoczyłem w gniewie. Ma znaczenie wygląd szaty, bo tłoczono w gniewie i zapalczywość sprawiła, że szata stała się czerwona.. Ilość wina w tłoczni była duża.
Obj.15,4
Czy „Święty” to każdy „lojalny”? Czy to jest to samo? Skoro tak, to czemu nie użyliście tego słowa w tekście w
Obj.4,8
„lojalny, lojalny, lojalny” skoro Święty a lojalny to znaczy to samo? Należy bać się dokonywać takich zmian! Nie każdy kto postępuje lojalnie jest świętym, bo ludzie lojalność okazują wobec królów i władców ziemskich, oddają dla nich życie, ale nie są przez to święci.
Obj.11,1
Zmienić „laskę” na „pręt” to śmieszne. Ale ta zmiana nie jest wszędzie dokonana, tylko tam, gdzie wam tłumaczącym pasuje, czy dla urozmaicenia dokonujecie takich zmian?
2Moj.4,17 i 2Moj.7,9
Tu „laska” pozostała „laską”.
Obj.5,12-13
Czy „cześć” to znaczy to samo co „szacunek”? Mogę kogoś szanować, ale to nie znaczy, że czczę go inaczej wywyższam. Tu pozostawiono wyraz „błogosławieństwo”. Czemu nie napisaliście „szczęście” skoro według was to znaczy to samo. Dlatego, że to idiotycznie brzmi!
Obj.6,11
Zarzucaliście księżom zmiany w tłumaczeniu, a sami takich zmian dokonaliście pod swój sposób myślenia. Tam gdzie pisze „sługa” zamieniliście na „współniewolnik”. Bo skoro uznajecie za głowę organizacji, „niewolnika wiernego i roztropnego,” który was karmi, to nie pasuje, aby członkowie organizacji byli sługami?
Obj.7,15
Pisze w B.W. „że Bóg osłoni ich obecnością swoją”. „Obecność” zmieniono na „namiot”. Niewskazana ta zmiana, gdyż Bóg, który jest Duchem Świętym, Myślą, Osobowością, który jest Wszechobecny nie musi używać namiotu, bo wystarczy Jego Wszechobecność, aby osłaniać swoich świętych. Teraz pokażę miejsca, w których celowo zawikłano słowa, aby nic z tekstu nie wynikało. Starano się ukryć prawdę, że Pan Jezus jest Bogiem Wszechmogącym, najpierw zacznę od:
Obj.14,3
Tu przedstawiono, że „jak gdyby śpiewano nową pieśń”, a w
Obj.4,8
napisano, że „mówią” zamiast śpiewają.
Obj.5,9
Napisano „śpiewają nową pieśń mówiąc”. Trzeba się zdecydować czy śpiewali czy mówili bo to jest istotne. Skoro pieśń to trzeba śpiewać, a jeśli się mówi to wtedy jest to wiersz. Ale dla ś j uczonych i wykształconych nie ma znaczenia czy się śpiewa czy mówi. Chociaż ja słyszałem w sali królestwa śpiewających ludzi i mówiących ludzi np. przemówienia. Mówiących śpiewająco tam nie widziałem. Uwierzcie mi, że w tym przypadku ś j przyczynili się do właściwego zrozumienia ponieważ nowa pieśń Baranka nie jest śpiewana jak śpiewa cały świat, ale jest wyznaniem ust: jeśli ustami swoimi wyznasz, że Pan Jezus jest Panem, jeśli powiesz o tym innym tzn. że można mówić pieśń ale tylko tę jedyną- pieśń Baranka! Nie widziałem też mężczyzn, którzy byliby „dziewicami”. Dziewicą może być tylko kobieta! Drodzy świadkowie jehowy, wy twierdzicie inaczej ośmieszając tekst z:
Obj.14,4
„Czysty” może być mężczyzna, czyli ten, który nie współżył z kobietą, ale nie może być „dziewicą”. Dla mnie to jest śmieszne, bo nikt mężczyzn nie pyta „jesteś dziewicą”? Wróćmy do poważnych spraw:
Obj.6,16-17
Tu został powielony błąd z B.W. bo w B.G. i w B.T.II wyd. jest zapisane zgodnie z prawdą, że „nastanie ów wielki dzień Jego gniewu” potwierdzono to w
Obj.14,10
„Jego gniewu”. To, że okaże srogi gniew w swoim wielkim i strasznym dniu Pańskim Sam Pan Jezus Bóg Wszechmogący potwierdza:
1Tes.5,2
Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy.
Mat.3,11-12
On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Nie mówi, że „oni” tylko „On”, więc jak może być użyta liczba mnoga „ich gniewu” skoro wyraźnie pisze w:

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego