panmojbogmoj

Idź do spisu treści

Menu główne

Rozdzial III - strona 17

Pan Mój Bóg Mój > Rozdzial III - KRÓLESTWO BOŻE > KRÓLESTWO BOŻE cz.2
 

2Moj.33,12;13;17;19 Tutaj słowo „łaska” pozostało, bo pasuje; dla kogo jehowa będzie „łaskawy” nad tym się zmiłuje.
Ps.86,3;5
W tym psalmie użyto i słowa „łaska” i „lojalna życzliwość”, dlaczego więc zastępuje się słowo „łaska”
„lojalną życzliwością”? Czysta manipulacja!
Ps.84,11
Tu „łaska” pozostała, bo piszecie, że jehowa okazuje łaskę. Co jest kłamstwem jak powyżej już pokazałem.
Ps.85,7,10
zmieniono na „lojalną życzliwość” słowo „łaska”
Ps.6,4
„wybaw mnie na swą lojalną życzliwość” Zdecydujcie się w końcu bo z tego zrobił się mix. Czytelnik może się w tym pogubić jeśli nie zacznie myśleć. Bo zastanawia sprawa łaski
kiedy i przez kogo jest dawana. W B.W. jest to jasne, bo S. Testament mówi o łasce Bożej i N. Testament mówi o łasce Bożej. W waszym przekładzie jest to zmanipulowane tak, aby wynikało, że łaskę daje jehowa, a Pan Jezus niezasłużoną życzliwość. Bo w N. Testamencie waszego tłumaczenia nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że łaska Pana Jezusa ma być z ludźmi na ziemi. Oszukujecie, że nie może Pan Jezus okazać łaski.
Ef.4,7
„łaska” została zamieniona na „niezasłużoną życzliwość” Czy to prawda co piszecie? Pan Jezus daje łaskę według miary daru Chrystusowego, a nie obdarza niezasłużoną życzliwością.
Iz.49,8
Tutaj „łaska” to według was „dobra wola”, przekręciliście, bo głupio byłoby napisać „w czasie łaski” wysłuchałem cię, i w dniu zbawienia pomogłem ci, bo jehowa nie ma czasu łaski, ani dnia zbawienia swojego ludu. Czyli musieliście przekręcić tekst.
Jak.4,6
Owszem większą jeszcze okazuje łaskę, gdyż mówi: Bóg się pysznym przeciwstawia, a pokornym łaskę daje.
Tyt.2,11
wyraźnie mówi, że „łaska jest Boża
1Piotr.1,13 i Hebr.12,15
wyraźnie mówi, że łaska Boża została dana przez objawienie się Chrystusa.
Ef.2,5 i 8
Łaską zbawieni są ludzie. To zostało ukryte przez tłumaczy, że okazana została łaska przez zbawienie nie tylko żydom ale i poganom.
Hebr.12,28
W tym tekście zostało zmienione stwierdzenie oczywiste, że „otrzymujemy” Królestwo Boże, zastąpiliście stwierdzeniem „że mamy otrzymać”. Jest różnica w myśleniu! Synowie Boży otrzymują już Królestwo Duchowe Pana Jezusa Chrystusa, potwierdził to Sam Ojciec Święty Pan Jezus.
Jan14,16-18
Nie zostawię was sierotami! Duch Prawdy (Duch Pana Jezusa), którego świat przyjąć nie może, bo Go nie widzi i nie zna. Wy Go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. Świat Pocieszyciela Ducha Chrystusowego nie widzi i nie zna, dlatego Królestwo Duchowe przyszło niedostrzegalnie.
Dan.7,18;27
Królestwo, władza i moc będą przekazane ludowi świętych Najwyższego. I to się wypełniło.
2Piotr.1,10-11
Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić, czyniąc to bowiem nigdy się nie potkniecie. W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wynika z tekstu, że czyniąc to otrzymuje już Królestwo Boże. Przypominam, że Królestwo Boże to nie pokarm ani napój, ani sala, ani kościół, lecz wiara w Pana Jezusa Chrystusa, miłość do wszystkich ludzi, bezwzględne posłuszeństwo w wykonywaniu woli Bożej, sprawiedliwość Boża, pokój Chrystusowy i radość w Duchu Świętym. Takie Królestwo Duchowe Pana Jezusa dla tłumaczy organizacji świadków jehowy przyszło niedostrzegalnie, a oni mają je otrzymać od jehowy. W
2Piotr.1
piszecie wbrew sobie, że Panem i Wybawcą waszym jest Pan Jezus, który ma moc. Gdzie w tym momencie znajduje się jehowa? Czy nie jest zazdrosny? Następną poważną sprawą jest błąd, który zmienia całkowicie sposób myślenia czytających. W tekście z B.W. i B.T.
Jan11,23-26
Rzekł jej Pan Jezus
„zmartwychwstanie” twój brat. Odpowiedziała mu Marta. Wiem, że „zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu” w dniu ostatecznym. Rzekł jej Pan Jezus Jam jest „Zmartwychwstanie” i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie nie umrze na wieki. Czy wierzysz  to? A w przekładzie świadków jehowy tak jest oddany ten tekst: Pan Jezus powiedział do niej: Twój brat „wstanie”. Marta powiedziała do Niego: Wiem, że „wstanie podczas zmartwychwstania w dniu ostatnim”. Pan Jezus rzekł do niej: Ja Jestem „Zmartwychwstaniem” i Życiem; kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje, a każdy kto żyje i we mnie wierzy przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz? Widać w tych przekładach różnicę w tłumaczeniu. W B.W. i B.T. mówi, że zmartwychwstanie brat Marty a przekład ś j mówi, że brat Marty wstanie. Co właściwie uczynił Pan Jezus bratu Marty? Łazarz został wskrzeszony czyli duch wrócił do jego ziemskiego ciała z powrotem, a gdyby zmartwychwstał łby ukazać się w ciele niebiańskim. Leżał w grobie cztery dni, więc ciało już cuchnęło i wygląd jego był nieciekawy. Co dowodzi, że duch Łazarza wrócił do ziemskiego ciała. To nie był pierwszy przypadek wskrzeszenia człowieka np.
2Król.13,20-21
Potem Elizeusz umarł i pochowano go. Następnego roku wtargnęły do kraju moabskie oddziały najezdnicze. Zdarzyło się, że gdy chowano jakiegoś człowieka, zauważono, że właśnie nadciąga oddział najezdniczy. Rzucono wtedy tego człowieka do grobu Elizeusza. A gdy ten człowiek dotknął zwłok Elizeusza odzyskał życie i wstał o własnych siłach.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego